Buz Hokeyi Okulu Projesi Dalga Dalga Yayılıyor

18.11.2014

Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay’ın başlattığı ‘Buz Hokeyi Okulu’ projesine Ankara’dan sonra İstanbul’da da start verildi. 

Milli takımların alt yapısını oluşturmak ve Türk Buz Hokeyinin geleceğine şekil vermek amacıyla 9 Kasım Pazar günü başlatılan projeye genç sporcular ve velileri büyük ilgi gösterdi.

Başkan Akay’ın da katıldığı projenin tanıtımında Zeytinburnu Belediyesi Kültür Sanat Merkezinde veliler ile biraraya gelindi.  Buluşmaya Milli Takımlar  ve Buz Hokeyi Gelişim Sportif  Direktörü  Deniz İnce ile birlikte diğer antrenörler de katıldı.

Toplantının açılışında konuşan İnce,  yetenekli, takım uyumuna yatkın, disiplinli, güçlü, hızlı ve rekabetçi sporcuları ciddi bir eğitimden geçirerek milli takımlarımız için seçeceklerini açıkladı.

Federasyon Başkanı Prof. Akay ise, sporcu velilerinin merak ettiği konulara değindiği konuşmasında, en çok önem verdiği ‘Buz Hokeyi Okulu’ hayalini, bu branşın başındaki kişi olarak hayata geçirmenin heyecanı ve mutluluğu içinde olduğunu belirtti.

Akay şöyle dedi;

‘Genç, dinamik ve hevesli bir kadro ile yola çıktık. Sevgili Velilerimiz, bu projeye sahip çıkın. Buz Hokeyi Okulu projesinin devam etmesi için tüm imkanlarımızı seferber edeceğim. Önümüzdeki yıllarda dünya şampiyonalarına katılacak ve başarılar kazanacak kadromuz işte bu gençlerimizden oluşacak.‘

Daha sonra Zeytinburnu Silivrikapı Buz Pistine gidilerek ‘Buz Hokeyi Okulu Projesi’ resmen başlatıldı. 

Milli takımlara giden yolda ilk adımların atıldığı proje kapsamında buza çıkan yaklaşık 50 sporcumuz, deneyimli antrenörlerin gözetiminde inanılmaz bir performansla ter döktü. Çocuklarımız bir saat süren tempolu antrenmanda çok yoruldular ama, hiç şikayet etmediler. 

Çalışma sonrasında genç sporculardan derslerini de aksatmamaları yönünde beklentiler dile getirildi, onlar da hem iyi bir öğrenci hem de başarılı bir sporcu olmak için söz vererek bir sonraki antrenmanı beklemeye başladılar.