18 Yaş Altı Milli Takımımız Grubunda Şampiyon Oldu.

04.04.2015

18 Yaş Altı Milli Takımımız, Yeni Zelanda’nın Auckland şehrinde yapılan Buz Hokeyi Dünya Şampiyonasında tüm maçlarını kazanarak turnuvada altın madalya kazandı.
Yeni Zelanda’nın Auckland şehrinde düzenlenen ve yaklaşık 3 ülkeden 60 civarında sporcunun mücadele ettiği turnuvada, Türkiye 24 kişilik idareci ve sporcu kafilesi ile temsil edildi.

Turnuva’da ilk günü Hong Kong ile karşılaşan milli takımımız rakibini 9-1 yendi. İkinci gün ise Yeni Zelanda ile başa baş mücadele eden milli takımımız 5-4 kazanarak topladığı 6 puanla şampiyonadan birincilikle ayrılarak bir üst gruba çıkmaya hak kazandı.     


Bülent AKAY: "GENÇ SPORCULARIN PERFORMANSI MUTLU ETTİ"
Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent AKAY, Yeni Zelanda’da yapılan Dünya Şampiyonası 3 Klasman B Grubu müsabakalarında milli formayı giyen genç sporcuların gösterdiği performansın kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Genç sporcularımızın başarıları bizlerin geleceğe daha umutlu bakmasını sağlıyor” ifadelerini kullandı. Federasyon Başkanı Bülent Akay kazanılan başarıdan dolayı idareci ve sporcuları tebrik etti.