2016 Şubat Kadınlar Buz Hokeyi Dünya Şampiyonasına Büyük Hazırlık

16.09.2015

2015 Şubat ayında Hong Kong' ta gerçekleştirilen Kadınlar Dünya Şampiyonasında grubunda Bulgaristan, Hong Kong ve Güney Afrika milli takımlarını farklı yenerek birinci olan Kadın Milli takımımız grup atlamıştı. 29 Şubat - 06 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu Kadınlar Dünya şampiyonasına Türk Kadın Milli Takımımızın yanısıra Avustralya, İspanya, İzlanda, Meksika ve Yeni Zelanda milli takımları katılacaktır.  Bu grupta kalmak zor iken, başarılı bir kamp dönemi gerçekleştirme planları neticesinde Dünya şampiyonasını üst sıralarda bitirmeyi planlayan Kadın Milli Takımımız üç üst grupta (Div 1A) bulunan Almanya ve Avusturya Kadın milli takımları ile hazırlık maçları yapacaktır. Üst gruplarda yer alan milli takımlara karşı yurt dışında buz hokeyi oynayan Türk kökenli kadın buz hokeyi sporcularımızla güçlendirilmiş Türk Kadın Milli takımımızın bu zorlu karşılaşmalar akabinde kendi grubunda  başarılar alabilmesi hedeflenmektedir. Bu maçlara ve dolayısıyla Türkiye'de 2016 Şubat ayı sonunda gerçekleşecek olan Dünya Şampiyonasına  Almanya'nın Bad Tölz kentinde 08 -18 Şubat 2016 tarihlerinde önemli bir kamp programı ile  hazırlanacaktır. Buz hokeyi sporunda çok önemli bir role sahip olan, en iyi kayan ve en güçlü sporculardan seçilen “kaleci” konusu ayrıca ele alınacak bu kamp döneminde kalecilerimiz için GDI Kaleci Eğitim Merkezince hazırlanan program ile yine kendi Uygulamacı antrenörleri tarafından çalıştırılacak, bu konuda Milli Takım Teknik ekibimize destek programları gerçekleştirilecektir.  EC Bad Tölz Spor Kulübü destekleri ile organize edilecek Kamp sırasında Almanya'daki gurbetçilerimiz ile buluşulacak olup, çocuklarının buz hokeyi sporuna başlatılması hususunda bilgilendirmeler ve yönlendirmeler yapılacaktır. Almanya'daki bu zorlu kamp programı öncesi hazırlık kampları çok yakında milli sporcularımıza ve spor camiamıza duyurulacaktır. Güçlü bir teknik kadronun yanı sıra sporcu beslenmesi uzmanı ve kondisyon eğitmenleri ile sporcularımıza ve teknik kadromuza şimdiden başarılar diliyoruz.

https://www.youtube.com/user/gdihockeyeurope

http://gdihockey.pskommunikation.se/

 

Avusturya Kadın Milli Takımı - Türk Kadın Milli Takımı

Maç Tarihi: 13 Şubat 2016 Cumartesi    

Yer: Salzburg    

Avusturya Kadın Milli Takımı geçtiğimiz sezon IIHF Dünya Şampiyonasında 1A grubunda mücadele etmiş, Danimarka, Norveç, Letonya, Fransa ve Danimarka milli takımlarını yenerek grubunda ikinci olmuştur. 18 Yaş altında ise IIHF Dünya Şampiyonasında 1A grubunda sonuncu olarak bir alt gruba düşmüştür.

Web Sitesi: http://www.eishockey.at/dameneishockey/nationalteam/ewige-statistik/

 


 

Almanya Kadın Milli Takımı - Türk Kadın Milli Takımı

Maç Tarihi:15 Şubat 2016 Pazartesi        

Yer: Bad Tölz    

Almanya Kadın Milli Takımı geçtiğimiz sezon IIHF Dünya Şampiyonasında “Top Division” olan en üst grupta mücadele etmiş, hiç galibiyet alamayarak grubunda sonuncu olarak bir alt gruba düşmüştür. 18 Yaş altında ise IIHF Dünya Şampiyonasında 1A grubunda Avusturya ve Macaristan takımlarını alt ederek grubunda dördüncü olmuştur.

http://www.deb-online.de/frauen.html

 


 

ESC Planegg München - Türk Kadın Milli Takımı

Maç Tarihi:  17 Şubat 2016 Çarşamba        

Yer:  Münih    

Altı kez Almanya şampiyonu olan Planegg München takımı 21 yaş ortalaması ile genç bir takım olup Almanya'nın başarılı Kadın Buz Hokeyi takımlarındandır.

http://www.esc-planegg.de/te_pic.html