5. Dünya Kızlar Buz Hokeyi Günü

11.10.2015

Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu tarafından Erzurum'da düzenlenen organizasyonla 5. Dünya Kızlar Buz Hokeyi Günü kutlandı.

Erzurum'da, 5. Dünya Kızlar Buz Hokeyi Günü, düzenlenen IIHF organizasyonu maçlarıyla kutlandı.

Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF) tarafından Erzurum Buz Hokeyi Salonu'nda düzenlenen organizasyonda, 40 kadın buz hokeyciden oluşturulan karma takımlar arasında maçlar yapıldı. Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyemiz Selami Kızılkaya ile Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil'in büyük katkı sağladığı maçlar, tribünlerde yer alan spor severlere heyecan dolu anlar yaşattı. 

Buz Hokeyi Kadın Milli Takım Yardımcı Antrenörü Sevilay Kestiloğlu, Dünya Kızlar Buz Hokeyi Günü'nün 5'incisinin Erzurum'da kutlandığını belirtti.

Etkinliğe Erzurum'da buz hokeyi takımlarında oynayan 40 kadın sporcunun katıldığın ifade eden Kestioğlu, "Erzurum'da bunu kutlamak bizi çok mutlu etti. Bu sporu bilmeyenlere de bu şekilde ulaşarak, ilgiyi artırmayı istiyoruz" dedi. 

Buz hokeyi sporcusu İkranur Yerlikaya da Türkiye'de buz hokeyinin henüz yeterince tanınmayan bir spor dalı olduğunu ifade ederek, bu etkinliklerin buz hokeyine ilginin artmasına yardımcı olacağını söyledi. 

Türkiye'yi temsilen Erzurum'da yapılan maçlarda beyaz takım, mavi takımı 5-4 mağlup etti.