BUZ HOKEYİNİN GELECEĞİ ONLARA EMANET

02.12.2015
 SOPALARI BOYLARINDAN BÜYÜK MİNİK BUZ HOKEYCİLER GELECEĞİN MİLLİ TAKIMINI OLUŞTARMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR  
Buz hokeyinin gelecekteki Türk milli takımını oluşturacak minik buz hokeyciler gece gündüz demeden buz üstünde eğitim görüyor.
Patenleri ve kendilerinden büyük sopaları, kask ve formalarıyla rengarenk görüntüler oluşturan minik buz hokeyciler Buz Hokeyi Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı Çağrı Karabulut eşliğinde buz hokeyinin inceliklerini öğreniyorlar.
Aynı zamanda Türkiye Kadın Milli Takımı’nın da antrenörlüğünü yapan Karabulut, Ankara’da Türkiye’nin ilk olimpik buz pisti olma özelliğini taşıyan, GHSİM Bahçelievler Buz pateni pistinde yaklaşık 200 sporcuyla gerçekleştirdikleri antrenmanlarda geleceğin milli takımının temellerini attıklarını söyledi. 
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Çayyolu’nda açılacak olan Ankara’nın ikinci olimpik buz pisti ile hedeflerinin daha da büyüyeceğine dikkati çeken Çağrı Karabulut, ‘’ Tüm ülke genelinde yaklaşık 800 minik sporcumuza buz hokeyi eğitimi veriyoruz. Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Eğitim Kurulu olarak öncelikli hedefimiz sporun içinden gelen antrenörler yetiştirmek ve alt yapıdaki sporcu sayımızı arttırarak Türk Buz Hokeyi’ni geleceğe hazırlamak en önemli hedefimizdir’’ diye konuştu.