​ALMANYA BUZ HOKEYİ FEDERASYON BAŞKANI FRANZ REINDL: ‘’BÜTÜN PROJELERİNİZDE BİZ DE VARIZ’’

12.02.2016
​ALMANYA BUZ HOKEYİ FEDERASYON BAŞKANI FRANZ REINDL:
‘’BÜTÜN PROJELERİNİZDE BİZ DE VARIZ’’
FEDERASYON BAŞKANI PROF. DR. AKAY: ‘’BUZ HOKEYİ İLE ÇOCUKLARIMIZI SPORA MOTİVE ETMEK İSTİYORUZ’’
BAD TÖLZ – Buz Hokeyi Kadın Milli Takımının Almanya hazırlık kampı devam ediyor. Ay-yıldızlılar her gün buz antrenmanın yanı sıra kara ve taktik çalışmalarıyla hazırlıklarını sürdürüyor.
Kampa gelerek milli takıma moral veren Federasyon Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay, beraberinde federasyon teknik kurul başkanı Cüneyt Kozan ve federasyonun Almanya Fahri Elçisi Abdullah Ehliz ile beraber Almanya Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Franz Reindl genel sekreter Michael Pfuhl’i ziyaret etti.
Federasyonun Almanya projesi ile ilgili bilgi veren Akay, Almanya’da yaşayan Türk ailelerin çocuklarını buz hokeyine başlatarak, futbolda yaşanan iki ülke arasındaki spor kardeşliğini buz hokey ile sürdürmek istediklerini söyledi.
Bad-Tölz kentinde gerçekleştirdikleri kamp ile projelerinin ilk adımını attıklarını vurgulayan Akay, ‘’Federasyon olarak bunu devam ettirmek istiyoruz. Almanya’daki bu organizasyonumuz, buz hokeyinin Türkiye’de yayılmasını, tanıtılmasını ve sevilmesini sağlayacak’’ dedi.
-BİZ DE VARIZ-
Almanya Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Franz Reind da yaptığı konuşmada, Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu’nun Almanya projesini desteklediklerini belirterek, yapılacak her projede ‘’Biz de varız’’ dedi.
Reindl şunları söyledi:
‘’Buz hokeyinde alt yapı çok önemli, Türk-Alman-erkek-kız… Kesinlikle ayırt etmiyoruz. Burada yaşayan ve buz hokeyi oynamak isteyen bir topluluk varsa tabi ki bize de faydalı olması gerekiyor. İki ülke buz hokeyi federasyonu olarak aynı yolda olmamız çok önemli. Bu masada da oturduğumuza göre hedeflerimiz aynı… Türk kız ya da erkek çocuklarının buz hokeyine başlatabilmek için projeler gerçekleştirmeliyiz. Nasıl başlatacağımızı düşünmeliyiz.’’
-UZUN YILLAR BERABER ÇALIŞABİLİRİZ-
Almanya Buz Hokeyi Federasyonu Genel Sekreteri Michael Pfuhl da yaptığı açıklamada Bad-Tölz kampının çok iyi bir başlangıç olduğunu belirterek, uzun yıllar beraber çalışabileceklerini söyledi.
Türk Buz Hokeyi Federasyo’nunu Almanya projesi için tebrik ettiğini de ifade eden Pfuhl, ‘’Türk, kız ya da erkek önemli değil önemli olan bu çocukları buza çıkartmak ve bunun için de projeler üretmemiz gerekiyor. Köln, Mannheim, Nürnberg , Hamburg ve Berlin gibi Türklerin yoğun yaşadığı kentleri belirleyerek projelerimizi hayata geçirmeliyiz ’’ dedi.