İstanbul’daki Buz Hokeyi Dünya Şampiyonasına sayılı günler kaldı.

25.03.2016

İstanbul, 31 Mart – 09 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek IIHF Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası’na (Div. 3) ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF)’nun 2016 programında yeralan ve Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu’nun organizasyonunda yapılacak şampiyonada Türkiye ile birlikte 7 ülke mücadele edecek.

Silivrikapı Buz Pisti’nde düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’nda Türkiye, Güney Afrika Cumhuriyeti, Lüksemburg, Hong Kong, Gürcistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bosna Hersek Buz Hokeyi milli takımları altın madalya alarak bir üst kategoriye (Division 2) yükselebilmek için birbirleriyle karşılaşacaklar.

Şampiyonaya yurtiçinde  ve Finlandiya'nın Vierumaki kamp merkezinde 10 gün süren kamp ile hazırlanan Buz Hokeyi Türk Milli Takımı 15 Mart’ta maçların yapılacağı İstanbul’da, son hazırlık kampına girdi.

Milli Takımımız 31 Mart’ta başlayacak şampiyona öncesinde Almanya’nın en fazla buz hokeyi seyircisine sahip KEC Köln Buz Hokeyi Spor Kulübü’nün İkinci Takımı ile 26 Mart Cumartesi günü dostluk maçına çıkacak.  Saat 19.00’da Silivrikapı Buz Pisti’nde düzenlenecek olan maçı sporseverler ücretsiz izleyebilecekler.

Türkiye Buz Hokeyi Milli Takımının yapacağı karşılaşmalar NTV Spor ve Sports TV ekranlarından canlı yayınlanarak tüm dünyaya ulaştırılacak.

Geçen yıl İzmir’de düzenlenen turnuvada uzatmanın son saniyelerinde yediği  golle şampiyonluğu Kuzey Kore’ye kaptıran millilerimiz yine şampiyonanın en büyük favorisi.

31 Mart Perşembe günü saat 13.00’de Lüksemburg – Birleşik Arap Emirlikleri karşılaşması ile başlayacak Şampiyonada Türk Milli takımının ilk maçı saat 20.00’de Bosna Hersek ile.

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay, Buz Hokeyi Dünya Şampiyonasının (Div. 3) organizasyonu için uzman  bir ekiple uzun süredir çok titiz ve yoğun bir çalışma yaptıklarını belirterek, ‘tüm sporseverleri Türk Milli Takımını desteklemek için Silivrikapı Buz Pisti’ne davet ediyoruz’ dedi.

Milli sporcuların, antrenörlerinin yönetiminde çok sıkı ve başarılı bir hazırlık dönemi geçirdiklerini anlatan Başkan Akay,  tek hedeflerinin şampiyon olarak bir üst kategoriye yükselmek olduğunu söyledi.