Buz Hokeyi Milli Takımına Köln morali.

26.03.2016

 

Dünya Şampiyonası öncesindeki son hazırlık maçında Türkiye Buz Hokeyi Milli Takımı, Almanya’nın KEC Köln takımını penaltı atışları sonrasında 6 – 5 mağlup etti.

Büyük bir çekişme içinde geçen ve 4 – 4 biten maçta uzatmada da gol olmayınca penaltı atışlarında 6 - 5 üstünlük sağlayan Türkiye, Köln  karşılaşmasından galip ayrıldı.

Almanya’nın çok sevilen ve en çok seyirciye sahip takımlarından olan FEC Köln takımı Silivrikapı Buz Pisti’nde 31 Mart’ta başlayacak IIHF Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası (Div. 3) öncesinde Türk Milli Takımı ile özel bir karşılaşma yapmak için İstanbul’a geldi.

Birinci peryot 2 – 0 Köln takımının üstünlüğüyle sona erdi. İkinci peryot karşılıklı atılan birer golle 3 -1 Köln lehine tamamlandı.

Üçüncü peryota fırtına gibi giren ve 3 gol birden atmayı başaran millilerimiz 3 – 1’lik bir skorla periyodu tamamlayınca karşılaşma 4 – 4  beraberlikle sonuçlandı. Daha sonra uzatmalara geçildi.

Uzatmada her iki takım da gol bulamadı ve penaltı atışlarına geçildi. Köln’e karşı 6 – 5 üstünlük sağlayan Buz Hokeyi Milli takımımız 31 Mart’ta İstanbul’da başlayacak Dünya Şampiyonası (Div. 3) öncesinde büyük moral buldu.

Türkiye’nin maçın normal süresindeki 4 golden ikisini Alec Koçoğlu kaydederken, Andy Koçoğlu ve Serkan Gümüş de birer gol attılar.