Zeytinburnu avantaj yakaladı.

24.04.2016 15:53

Zeytinburnu Belediyesi, Didi Buz Hokeyi Süper Lig final serisinde 2 -1 öne geçerek şampiyonluk yolunda önemli bir virajı daha geçti.

İstanbul Silivrikapı Buz Pisti'nde oynanan karşılaşma beklendiği gibi çekişmeli geçmedi. Zeytinburnu Belediyesi SK, İzmir Büyükşehir Belediyesi GSK'yı rahat bir oyunla  9 - 2 mağlup etti.

2015 - 2016 sezonu için şampiyonluk mücadelesi veren iki takımımız Zeytinburnu Belediyesi SK ve İzmir Büyükşehir Belediyesi GSK final serisinin dördüncü maçı için 28 Nisan Perşembe akşamı bir kez daha İstanbul Silivrikapı Buz Pisti'nde karşı karşıya gelecekler.

İstanbul ekibi Zeytinburnu, İzmir ekibini perşembe günü yapılacak 4. karşılaşmada da mağlup etmeyi başarırsa 2015 - 2016 Didi Buz Hokeyi Süper Ligi'nin şampiyonu olacak.

Perşembe günkü mücadele İzmir Büyükşehir Belediyesi GSK'nın galibiyeti ile sonuçlanırsa seride 2 - 2'lik eşitlik olacak ve takımlar bu defa İzmir'de 1 Mayıs Pazar günü şampiyonluk için son kez karşı karşıya gelecekler. Süper Lig şampiyonluğu için 5 maçlık seride 3 galibiyet gerekiyor.

Süper Lig final serisinin İzmir'de oynanan ilk iki maçı çekişmeli mücadelelere sahne olmuş, İlk maçta Zeytinburnu Belediyesi rakibine 8 - 7 üstünlük sağlarken, ikinci maçı İzmir Büyükşehir Belediyesi 8 - 6 kazanarak durumu eşitlemişti.

Finalin en kritik maçı 28 Nisan Perşembe akşamı saat: 19.00'dan itibaren SportsTV ve www.buzhokeyi.com adresinden canlı olarak yayınlanacak.