Inline Hokey Milli takımı Yozgat’ta Form Tutuyor

18.06.2016 00:23

Yozgat’ın bol oksijenli milli parkında Avusturya’daki Avrupa eleme müsabakalarına günde iki antrenmanla hazırlanan Inline ( tekerlekli paten hokeyi) Hokey Milli takımımız kendi arasında gösteri maçı yaptı.
Milli takımın, Yozgat İstiklal Lisesi Rasim Kayhan Spor Salonundaki gösteri maçını, öğrenciler öğretmenleriyle birlikte ilgiyle izlerken İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş da onlarla birlikteydi.
 
Inline Hokey Milli takımı Başantrenörü Mehmet Balkaya, 22-24 Haziran'da Avusturya’nın Steindorf şehrinde düzenlenecek olan Inline Hokey Avrupa eleme müsabakaları öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu. 
 
Kampın pazar günü yapacakları antrenmanın ardından sona ereceğini kaydeden Balkaya, 8 ülkenin iki grup halinde katılacağı Avrupa elemeleri için Ankara’daki kampın ardından Yozgat’ta yaptıkları kampın da çok iyi geçtiğini söyledi.
 
Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay da, Yozgat'ta kamp yapan Inline (tekerlekli paten hokeyi) Hokey Milli Takımı'nı ziyaret ederek sporcularımıza moral verdi. 
 
Millilerin antrenmanını izleyen Akay, idman sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada şöyle dedi;
“ Sporcularımızın çok iyi bir kamp süreci yaşadıklarını tespit ettik. Oldukça yoğun bir kamp programından sonra 21 Haziran’da yola çıkacaklar. 22-25 Haziran'da Avusturya’da, Letonya, Belçika ve İsrail ile mücadele edecekler. İki grup halinde 4 takımdan oluşan bir turnuva. Her takımla birer kez müsabaka yapacağız. Eğer hepsini yenersek, diğer grubun birincisi ile karşılaşacağız ve galip gelen takım 2017'de Slovakya’da gerçekleşecek dünya şampiyonasına katılmaya hak kazanacak." 
 
Gruptaki rakiplerinin oldukça güçlü olduğuna dikkati çeken Akay, onlarla kıyasıya mücadele etmek için çalışmaları sıkı tuttuklarını sözlerine ekledi.