ARENA’da Bir İlk: “Uluslararası Buz Hokeyi Ankara Turnuvası”

20.06.2016 13:50

Basketbol karşılaşmaları ve Kongreler ile tanınan Ankara Spor Salonu (Ankara ARENA), tarihinde ilk kez buz hokeyi sahasına dönüştürülerek, Uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapacak.
 
Türkiye, Bosna Hersek ve Gürcistan Buz Hokeyi milli takımları 25 – 27 Haziran 2016 tarihleri arasındaki Uluslararası Buz Hokeyi Ankara Turnuvası’nda mücadele edecekler. 
 
Bu yıl İstanbul’da düzenlenen 2016 IIHF Dünya Şampiyonası (Div. 3)’ında tüm rakiplerini yenerek şampiyon olan ve Div. 2B’ye yükselme başarısını gösteren Buz Hokeyi Milli takımımız Başkentte Ankaralı seyircilerle buluşacak.
 
Turnuvanın açılış maçında Türkiye ile Bosna Hersek karşı karşıya geliyor. Müsabaka 25 Haziran Cumartesi günü saat 16.00’da başlayacak.
 
İkinci gün, 26 Haziran Pazar günü saat 16.00’da Gürcistan ile Bosna Hersek mücadele edecek.
 
Uluslararası Buz Hokeyi Ankara Turnuvası’nın son gününde 27 Haziran Pazartesi günü yine saat: 16.00’da Türk milli takımı Gürcistan ile karşı karşıya gelecek.
 
Üç günde birbirinden heyecanlı üç maçın oynanacağı Ankara ARENA, haftalardır Buz Hokeyi turnuvası için hazırlanıyor. 
 
Önce sahanın parkeleri sökülerek zemin Buz Hokeyi için uygun hale getirildi. Sonra, buzun altında kalacak kısımda,  Buz Hokeyi karşılaşmalarının oynanabilmesi için gerekli olan saha çizgilerinin  çizilmesi aşamasına geçildi. Zemine su verilerek, alttaki sistem sayesinde suyun dondurularak buz haline gelmesinin sağlanması ve eş zamanlı olarak sahanın yanındaki boardların montajlanarak yerleştirilmesiyle Ankara ARENA, Buz Hokeyi karşılaşmaları için hazır olacak.