“Tek Ses, Tek Yüreğiz”

17.07.2016 23:54

Tek Ses, Tek Yüreğiz”

 

Türkiye; devletiyle, milletiyle ve tüm kurumlarıyla çok büyük bir demokrasi sınavı verdi. 15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti devletini ele geçirmek için çaba gösterenler, devletimizin ve milletimizin kararlılığı karşısında hüsrana uğradılar. Bu kalkışma milletimizin “Tek Ses, Tek Yürek” olarak kenetlenmesiyle oluşan inanılmaz direnç karşısında başarıya ulaşamadı, yenik düştü.

Demokrasimizin kesintiye uğramaması için çok sayıda güvenlik görevlimiz ve vatandaşımız canlarını ortaya koyarak şehit düştüler. Onları milletçe büyük bir minnet ve şükran duygusuyla rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. Yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

Ülkemizi demokrasiden uzak bir döneme sürüklemek isteyenleri ve onların ardındakileri ise, şiddetle lanetliyor ve kınıyoruz.

Büyük bedeller ödeme pahasına Demokrasi Sınavını başarıyla vererek ülkemizi savunanlara bir kez daha şükranlarımızı ve minnetlerimizi sunuyoruz.

Türkiye’nin her karış toprağında milletimizin tuttuğu demokrasi nöbetinin yanındayız ve sonsuza kadar yanında olmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


 


 

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanlığı