Buz Hokeyciler Tüm Yurtta Demokrasi Nöbetinde

01.08.2016 10:38

15 Temmuz’daki kanlı Darbe girişimine karşı ‘Tek Ses, Tek Yüreğiz’ diyen Türkiye Buz Hokeyi camiası Vatan ve Demokrasi Nöbeti için tüm yurtta aynı saatte meydanlara çıktı.

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent AKAY’ın daveti ile Türkiye’nin dörtbir yanındaki Buz Hokeyciler, Ankara, İstanbul, İzmir, Erzurum ve Kocaeli’de Demokrasi Nöbetine destek verdi.

Ankara’da Bahçelievler Buz Hokeyi Salonu (BELPA) önünde toplanan Buz Hokeyciler, Başkan AKAY’ın önderliğinde ellerindeki Türk bayrakları ve pankartlarıyla ismi ‘15 Temmuz Kızılay Demokrasi Meydanı’ olarak değiştirilen alana doğru yürüyüşe geçtiler.

Bu yürüyüş sırasında cadde ve sokaklardan geçerken vatandaşların alkışlarıyla karşılaşan ve ‘Demokrasi ve Vatan için Tek Ses Tek Yüreğiz’ pankartıyla meydana ulaşan Buz Hokeyciler  buradaki yurttaşlardan da büyük ilgi gördü.

TBHF Başkanı Prof. Dr. Bülent AKAY, Kızılay’da Demokrasi Nöbetine devam eden coşkulu kalabalığın arasında şunları söyledi.

-“Türkiye; devletiyle, milletiyle ve tüm kurumlarıyla çok büyük bir demokrasi sınavı verdi. 15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti devletini ele geçirmek için kanlı bir senaryoyu hayata geçirmek isteyenler, devletimizin ve milletimizin kararlılığı karşısında hüsrana uğradılar.

 Bu hain kalkışma, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimizi yönetenlerin  ‘meydanlara çıkın biz de orada olacağız’ çağrısına uyarak sokaklara dökülen ve tanklara meydan okuyan milletimizin “Tek Ses, Tek Yürek” olarak kenetlenmesi sayesinde gösterilen inanılmaz direnç karşısında başarıya ulaşamadı, yenik düştü.

Demokrasimizin kesintiye uğramaması için çok sayıda güvenlik görevlimiz ve vatandaşımız canlarını ortaya koyarak şehit düştüler. Onları milletçe büyük bir minnet ve şükran duygusuyla, rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Ülkemizi karanlık bir döneme sürüklemek isteyenleri ve destekçilerini, şiddetle lanetliyor ve nefretle kınıyoruz.

Milletimize ve devletimizin görevlilerine acımasızca kurşun ve bomba yağdıranların, komutanlarını derdest ederek alıkoyanların, bağımsızlık simgemiz Meclisimize silahlı kuvvetlerimizin uçak ve helikopterleriyle bomba yağdıranların yaptıklarının bedelini hukuk önünde hemen vermelerini bekliyoruz.

Demokrasi Sınavını büyük bedeller ödeme pahasına vererek ülkemizi karanlığa teslim etmeyenlere ise, bir kez daha şükranlarımızı ve minnetlerimizi sunuyoruz.

Türkiye’nin her karış toprağında tuttuğu demokrasi nöbetinin yanındayız ve sonsuza kadar yanında olmaya devam edeceğiz.

Kararlılığımızı göstermek amacıyla tüm Buz Hokey Camiası olarak güzel yurdumuzun her köşesindeki meydanlarda Demokrasi Nöbeti için yerimizi aldık. Bundan böyle bu vatana ve demokrasimize kirli hesaplarla ellerini uzatmak isteyenler tüm milletimizi karşılarında bulacaklarını anladılar.”

Buz Hokeyciler ayrıca Ankara dışında buz hokeyi camiasının bulunduğu İstanbul, İzmir, Erzurum ve Kocaeli’de de ‘Demokrasi ve Vatan Nöbetindeydi.

İstanbul’da  ‘Buz Hokeyi İl Temsilciliği ve beraberindeki kulüp temsilcileri ve hakemler “Buz Hokeyciler Vatanın ve Demokrasinin Yılmaz Bekçileridir’ yazılı pankartları ve Türk Bayraklarıyla Saraçhane meydanına geldiler ve yurttaşların büyük ilgisiyle karşılaştılar.

Erzurum’da da Buz Hokeyi Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri ve İl Temsilciliği önderliğinde antrenör ve sporcularımız Yakutiye meydanında toplandılar. TBHF bayraklarıyla birlikte 500 metrelik Türk bayrağını Erzurum halkı ile birlikte taşıdılar.

İzmir’de Konak Meydanı’nda ve Kocaeli Demokrasi meydanında aynı coşku ve kararlılıkla Buz Hokeyi ailesi Demokrasiye bağlılığını ve sevgisini aynı anda dile getirdi.