TBHF 5. Mali Genel Kurulu Yapıldı

04.09.2016 11:59

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu 5. Mali Genel Kurulu 3 Eylül 2016 Cumartesi günü Ankara’da toplandı.

TBHF Ana Statüsünün 9. Maddesi uyarınca toplantıya çağırılan Genel Kurul’da, Divan Kurulu seçiminin ardından Başkan Prof. Dr. Bülent AKAY dönemine ait 14.09.2014-31.07.2016 tarihlerini kapsayan Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Mali Rapor ve Denetim Kurulu Raporu oy birliğiyle ibra edildi.

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı AKAY, 15 Temmuz Şehitlerini anarak başladığı konuşmasında şöyle dedi.

-“YAKLAŞIK 1.5 AY ÖNCE MİLLET VE DEVLETÇE YAŞADIĞIMIZ BÜYÜK İHANETTE, VATANIMIZI VE DEMOKRASİMİZİ KORUMAK İÇİN HAYATINI KAYBEDEREK ŞEHİTLİK MERTEBESİNE ULAŞAN YURTTAŞLARIMIZI SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM. RUHLARI ŞAD OLSUN.

ONLAR CANLARINI ORTAYA KOYARAK ÜLKEMİZİN UĞRADIĞI BU HAİN KALKIŞMAYI DEVLETİMİZ İLE BİRLİKTE BOŞA ÇIKARDILAR.

BİZ DE BU YAŞADIĞIMIZ ACILARI VE VERİLEN MÜCADELEYİ HAYATIMIZIN HİÇBİR DÖNEMİNDE UNUTMADAN, VATANIMIZ VE MİLLETİMİZ İÇİN ÇALIŞARAK, GAYRET GÖSTEREREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ.

TÜRKİYE, HERTÜRLÜ SALDIRIYI PÜSKÜRTECEK GÜCE VE AZİME SAHİPTİR, BUNDAN EMİNİZ. BU ARADA YİNE KALLEŞ TERÖR SALDIRILARINDA ŞEHİT DÜŞEN ASKER VE POLİSLERİMİZLE VATANDAŞLARIMIZA DA ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM."

İki yıl kadar önce bu göreve talip olduğunda çok çeşitli sorunlar ve kısıtlı olanaklara rağmen tek bir düşüncesinin ve amacının olduğunu belirten AKAY, bunu Türk Buz Hokeyini geliştirerek büyütmek ve futbol, basketbol ve voleybol gibi popüler bir spor dalı haline getirmek olarak açıkladı.

Ekip olarak buna inanarak yola çıktıklarının altını çizen TBHF Başkanı,  ülkemizdeki 2015 ve 2016 yıllarındaki IIHF Dünya Şampiyonaları’nın Spor Kanallarından canlı yayınlatılması ve yazılı ve görsel medyada çok sayıda haberin yer almasıyla Buz Hokeyinin kamuoyuna tanıtılmasında başarılı olduklarını ve altyapı çalışmalarına verdikleri önemle eşzamanlı olarak da sportif başarının geldiğini söyledi.       

14 Eylül 2014 - 31 Temmuz 2016 arasındaki dönemde eğitim ve tesisleşme çalışmalarına hız verdiklerini anlatan AKAY, aktif sporcu, antrenör, hakem ve faal kulüp sayısının da artış gösterdiğini kaydetti.

Genel Kurul’a katılan delegelerin tam desteğini alan TBHF Başkanı AKAY, yaptığı teşekkür konuşmasında borç içinde devraldıkları Federasyonu borçtan kurtardıklarını belirterek, artık sadece Türk Buz Hokeyini büyütmek için çalıştıklarını sözlerine ekledi.