Kadın Millilerimizin yeni hedefi İzlanda..

10.10.2016 12:28

Meksika’da yapılan 2018 Olimpiyat Elemelerindeki ilk maçında Hong Kong’u mağlup eden ikinci maçında ise Meksika'ya kaybeden  Kadın Buz Hokeyi Milli Takımımız Türkiye yolunda.

Başkent Meksiko City’de düzenlenen organizasyonun ilk maçında Hong Kong'u 8-2 lik skorla geçen Kadın Milli Takımımız son maçında Meksika'ya 11-5 yenildi ve grubunu Meksika’nın ardından 2. Sırada tamamlayarak olimpiyat elemelerine veda etti.

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent AKAY, turnuva'nın ardından yaptığı açıklamada Kadın Milli Takımımızın verdiği mücadeleden memnun olduğunu belirterek şöyle dedi.

"Tarihinde ilk kez olimpiyat elemelerine katılan, geleceğin takımını kurmak üzere gençleştirilmiş bir kadroyla Ankara'da Olimpiyat Hazırlık Merkezinde başarılı bir kamp gerçekleştiren, Meksika'da Hong Kong'u mükemmel bir oyunla yenerek ev sahibi Meksika ile finalde karşılaşan, şubat ayında yapılacak Dünya Şampiyonası için önemli bir deneyim kazanan ve en önemlisi Türk insanına yakışan bir temsiliyet gerçekleştirerek örnek bir takım ruhu sergileyen tüm Sporcularımızı, Teknik ve İdari Ekibimizi kutluyorum. "

Milli takım  şubat 2017 ayında İzlanda'da yapılacak  Dünya Şampiyonası 2B grubu  için hazırlıklarına devam edecek.