Zeytinburnu Belediyesi Spor Kulübü IIHF Continental Cup A grubunda ŞAMPİYON oldu.

11.10.2016 10:46

30 eylül – 2 ekim 2016 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Sofya şehrinde gerçekleştirilen  IIHF Continental Cup A grubu müsabakalarında Zeytinburnu Belediyesi Spor Kulübü yenilgisiz şampiyon oldu.  30 eylülde evsahibi Sofya Irbis Skate’i 5-1 lik skorla geçen şampiyonumuz Zeytinburnu Belediyesi Spor Kulübü ikinci maçında Sırbistan’ın güçlü ekibi  Partizan Belgrade  ile karşılaştı ve sahadan 8-3 galibiyetle ayrıldı. Son maçında  2 Ekim Pazar  günü İsrail’in HC Bat Yam takımına karşı şampiyonluk maçı oynayan ekibimiz bu maçını da 19-2 kazanarak şampiyon oldu ve tarih yazdı.

Son iki senedir Türkiye Buz Hokeyi Süper Lig Şampiyonu olan  Zeytinburnu Belediyesi Spor Kulübü geçen sene grup “ikincisi” olmayı başardığı “IIHF Continental Cup Grup A” kupasında  bu kez liderliği göğüsledi ve Türkiye Buz Hokeyi tarihinde bir ilki gerçekleştirerek ikinci turda mücadele etmeye hak kazandı.

Tamamlanan maçlar sonunda Zeytinburnu Belediyesi Spor Kulübü birinci, Irbis Skate Sofya  ikinci, Partizan Belgrade üçüncü ve Bat Yam dördüncü sırada yer aldı.

Takımımız ikinci grupta İngiltere’den Nothingham Panthers, İspanya’dan CH Jaca ve Letonya’dan Liepaja takımlarıyla mücadele edecek.