“Buz Hokeyi Tıbbı Çalıştayı” Ankara'da Toplanıyor

12.10.2016 22:36

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu, bir ilke imza atarak Buz Hokeyi Sporu ile Tıp Bilimi arasındaki ilişkiyi ve sporcu sağlığını tüm detayları ile ele almak amacıyla 15-16 Ekim 2016 tarihlerinde Ankara’da bir toplantı düzenliyor.

“Buz Hokeyi Tıbbı Çalıştayı”…

TBHF Sağlık ve Dopingle Mücadele Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Ünal’ın koordinasyonunda düzenlenecek Çalıştayda, Buz Hokeyi maçları ve antrenmanları sırasında ortaya çıkan veya çıkabilecek sağlık problemleri ve yeni tedavi yöntemlerini konunun uzmanları hekimler anlatacak.

Buz Hokeyi sporuna ve sporcularına katkı veren hekimler ile buz hokeyinin yöneticileri, antrenörleri, hakemleri ve sporcularının biraraya geleceği Çalıştayın konu başlıkları şöyle:

-Sağlık ve Dopingle Mücadele

-Bantlama Teknikleri ve Pratiği

- Egzersiz Fizyolojisi

-Yaralanma İstatistikleri

-Antrenman ve Sakatlıklar

-Yaralı Yaşama Teknikleri

-Hakem ve Doktor İlişkisi

-Antrenör ve Doktor İlişkisi

Buz Hokeyi Tıbbı Çalıştayı, Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent AKAY’ın Türk Buz Hokeyini anlatacağı konuşmayla 15 Ekim 2016 Cumartesi günü saat 09.00’da başlayacak.

Prof. Dr. Abdülkadir Dökmeci’nin başkanlığını yapacağı Çalıştay, GHSİM Bahçelievler Buz Pateni Sarayı ve Otel Midi’de birlikte gerçekleştirilecek.