Zeytinburnu Belediyesi Türkiye’ye Continental Cup’ta Tur Atlattı

28.10.2016 00:32

İspanya’da gerçekleştirilen Avrupa Buz Hokeyi Şampiyonlar Ligi 2. Grup maçlarında Avrupa Grup 3’üncüsü olan Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi Takımı, Türkiye’ye Continental Cup Kupası’nda bir üst turdan başlama hakkını kazandırdı.

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da gerçekleştirilen Avrupa Buz Hokeyi Şampiyonlar Ligi (IIHF Continental Cup) birinci grup maçlarından namağlup Avrupa Grup Şampiyonu olarak bir üst tura yükselen Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi Takımı,  İspanya’da gerçekleştirilen ikinci grup maçlarında Avrupa Grup B 3’üncüsü oldu.

İngiltere ve Letonya temsilcileriyle oynadığı İlk iki maçından mağlubiyetle ayrılan Zeytinburnu Belediyesi, son maçında Ev sahibi İspanya’nın  Jaca takımının karşısına çıktı.

Üstün bir oyun sergileyen Zeytinburnu Belediyesi Spor Kulübü Buz Hokeyi Takımı, Jaca  ile oynadığı maçı 7 – 3 kazanarak Avrupa Buz Hokeyi Şampiyon Kulüpler Kupası (IIHF Continental Cup) ikinci grup maçlarında üçüncü olmayı başardı.

Ay yıldızlı bayrağımızı İspanya’da dalgalandırarak Türkiye Buz Hokeyi tarihinde bir ilke daha imza atan Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi Takımı, Avrupa Grup A Şampiyonu ve Grup B 3’üncüsü olmayı başaran ilk Türk takımı olurken, Türk Buz Hokeyine de büyük bir katkıda bulundu.

Buz Hokeyi Süper Ligi’ni birinci tamamlayarak Türkiye Şampiyonu olan takım, Zeytinburnu’nun bu başarısı sayesinde gelecek yıl Continental Cup’a (Avrupa Buz Hokeyi Şampiyonlar Ligi) direkt ikinci turdan başlayacak.