Erzurum’da Bakım ve Koruma Altındaki Çocuklarımız Buz Hokeyi İle Tanışıyor.

02.03.2017 12:04

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu ile Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün birlikte hayata geçireceği projeyle, devletimizin bakım ve koruması altındaki çocuklarımız buz hokeyi sporcusu olarak yetiştirilecek ve milli  takımlara kazandırılacaklar.

Başlangıcı Başkent Ankara’da yapılan proje Erzurum ile devam edecek ve diğer illerde  de yaygınlaştırılacak.

Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünü ziyaret eden Federasyon Başkanı Prof. Dr. Bülent AKAY, Erzurum’da kaymayan kalmasın sloganıyla devlet koruması altındaki çocukların sporumuza kazandırılacağını ve buz hokeyi eğitimi almaları için her türlü imkanın sağlanacağını  belirtti.

Çocuklar için antrenör ve salon desteği sağlanacağını belirtilen Akay, “Ankara’da bu projeyi hayata geçirdik. Önemli başarılar elde ettik. Erzurum gibi kış sporları konusunda önemli potansiyele sahip kentimizde çocukların bu güzel sporla bir an önce tanışmasını istiyoruz. Devletimiz tarafından koruma altına alınmış çocuklar, buz sporlarını yakından tanıyacak ve bu sporu yapma fırsatı  bulacak, gelecekte  milli sporcu yetiştirilecek” dedi.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu  ve Yakutiye Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile yapılacak proje Mart ayı içerisinde start alacak.

Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, projeyle çocukların kişisel ve sosyal gelişimlerinin destekleneceğini ifade etti.