Inline Hokey Yozgat'ta Start Aldı...

22.03.2017 09:25

Buz hokeyinin diğer  ayağını oluşturan İn-line Hokey (Tekerlekli Paten Hokeyi)nde pilot illerden biri olarak belirlenen Yozgat’ta planlanan eğitim çalışmalarına başlandı. Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof.Dr.Bülent AKAY, Genel Sekreter Nasuh KİRİT, İn-line Milli Takım Antrenörü Mehmet Balkaya, Milli Takım Antrenörü Çağrı Karabulut ile birlikte gittiği Yozgat’ta Beden Eğitimi Öğretmenleriyle konuyla ilgili bir seminer düzenlendi. Yozgat Mimar Sinan Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde il genelinde görev yapan beden eğitimi öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitim semineri oldukça verimli geçti. İn-line Hokey için Yozgat pilot il olarak seçildiğini kaydeden Federasyon Başkanı Bülent AKAY, buradan elde edilecek tecrübelerle  Konya, Bursa, Hatay, Tekirdağ, Antalya ve Eskişehir illerinde de Inline Hokeyin alt yapısının oluşturulacağını belirtti.

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu, Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü, Yozgat Halk Eğitim Merkezi  koordinesinde çalışmalar yürütülüyor.

Antrenör Olcay LÖKBAŞ tarafından 18 Mart 2017 tarihinde başlayan eğitime  beden eğitimi öğretmenleri ve diğer katılımcılara belirli bir periyot ve program  dahilinde inline hokey eğitimi veriliyor. Eğitimin sonunda 1.Kademe Buz Hokeyi/Inline Hokey Antrenör Semineri ve Hakem Kursu açılacak.