Federasyon ile Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fak. İşbirliği

22.03.2017 16:14

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu ile Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi  Arasında İşbirliği Yapıldı…

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonunun girişimleri ile Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde buz hokeyi uzmanlık alanı açılacak. Federasyonumuz ve Spor Bilimleri Fakültesi arasında koordineli olarak hazırlanan Buz Hokeyi Uzmanlık alanına  2017-2018 eğitim öğretim yılında öğrenci alınabilmesi için gerekli tüm hazırlıklar hızla devam ediyor.

Federasyon Başkanı Prof. Dr. Bülent AKAY, Üniversitelerle akademik anlamda çalışmaların yaygınlaştırılması ve bilimsel temelli buz hokeyi eğitiminin  spor dalına çok büyük katkı sağlayacağı düşüncesinde olduklarını belirterek bu konuda çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Yüksek nitelikli antrenör yetiştirmeye yönelik olarak yapılan hazırlıklar  kapsamında Federasyonumuz ile Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi arasında buz hokeyi alanında ortak çalışma platformu da oluşturulmuş olacak. Buz Hokeyinin özellikle akademik alanda kendisini göstermesi gerektiğini belirten AKAY, “2016 yılında Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ile yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilmiş ve buz hokeyi antrenörlük bölümü açılmıştır.  Önümüzdeki yıllarda da buz sporları  tesisi olan tüm illerimizdeki  üniversitelerde buz hokeyi antrenörlük bölümü ve buz hokeyi uzmanlık alanı  açılması için girişimlerde bulunacağız” dedi.