Inline Hokey Modülü Yayınlandı…

12.04.2017 13:05

Inline Hokey Modülü Yayınlandı…

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu, Buz Hokeyi’nin alt yapısını ve tanıtımını geliştirmek amacıyla inline hokey çalışmalarını hızlandırdı.

Inline hokey (tekerlekli patenle hokey) alt yapısı oluşturularak buz hokeyi  ve inline spor dalının  yayınlaştırılması amacıyla başlatılan  projemiz her geçen gün daha geniş bir sahaya yayılmakta ve pek çok ilden bu konuda talep gelmektedir. Bu çerçevede inline eğitim ve tanıtım faaliyetleri Yozgat, Eskişehir çalışmalar başlatılmış, Bursa'da kurumlarla iletişime geçilmiştir.

Ülkemizin her tarafında antrenörlerimizin alt yapı çalışmalarında saha sıkıntısı çekmeden eğitim verebilmeleri  ve kazanç sağlayabilmeleri amacıyla  “Inline Hokey Modülü” hazırlandı ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne sunuldu. Inline Hokey Kurs Programı (6-12 Yaş), Inline Hokey Kurs Programı (13-17 Yaş) Modülü komisyondan geçti, 16.02.2017 tarihli  Makam Onayı ile http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/?q=61&alan=Spor internet adresinde yayınlanmıştır.

Konuyla ilgili eğitim vermek isteyen antrenörlerimiz ve eğitim almak isteyen çocuklarımız ve velileri bulundukları illerde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı en yakın Halk Eğitim Merkezine başvurarak bilgi alabilirler.