Eskişehir'de Inline Hokey Eğitimleri Başladı..

26.04.2017 09:53

Eskişehir’li inline hokey tutkunları 24.04.2017 tarihinde Odunpazarı Kent Konseyi Toplantı salonunda bir araya geldiler. Antrenörler Doğa Selçuk ve Ferhat Saraç tarafından yürütülen projede kursiyerler inline hokey pistleri, temel oyun kuralları, inline hokey ekipmanları, kayma teknikleri, sopa teknikleri, pas teknikleri, şut teknikleri, temel takım sistemleri, inline hokey koordinasyon, sürat, dayanıklılık, kuvvet ve esneklik çalışmaları hakkında program dahilinde eğitim alacaklar.

Heyecanlı oldukları gözlenen kursiyerler, tekerlekli paten hokeyi konusunda teknik, bilgi ve görgülerini arttırarak Eskişehir ilimizde bu spor dalının yaygınlaşması için gerekli çabayı göstereceklerini belirttiler.

Inline hokey çalışmalarını takip eden Federasyon Başkanı Bülent AKAY “Odunpazarı Kent Konseyine verdikleri destekten dolayı özellikle teşekkür ederim. Eskişehir’de tekerlekli paten çocuklarımız ve gençlerimiz tarafından yaygın şekilde kullanılıyor, amacımız serbest şekilde kayılan tekerlekli patenin bir spor disiplini içerisine alınması,  gerekli eğitim tamamlandığında, inline hokeyin Eskişehir’li çocuk ve gençler tarafından çok kısa sürede takip edilen bir spor dalı halini alacağını düşünüyoruz.”dedi.

Eskişehir’li inline hokey kursiyerlerine başarılar diliyoruz…