TBHF ile Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları İşbirliği

31.05.2017 13:22

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu ile Amerikan  Kültür  Derneği Dil Okulları arasında yapılan bir yıl süreli  protokolle sporcu, antrenör, hakem, personel ve diğer buz hokeyi camiası üyeleri  çok uygun fiyat  ve koşullarda yabancı dil eğitimi alabilecekler.

Yapılan bu anlaşma gereği camiamızın üyeleri  170 temsilciliği ile  Türkiye’nin en yaygın dil okullarından birisi olan Amerikan Kültür Derneği Dil Okullarının tüm Türkiye’deki temsilciliklerinden indirimli fiyatlarla yararlanabilecekler. Diğer taraftan oluşturulacak özel 15 kişilik gruplara Amerikan Kültür Derneği Dil Okulundan eğitmenler bizzat gelerek buz hokeyi tesisimizde oluşturulacak sınıflarda eğitim verecek.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Federasyon Başkanı Bülent AKAY “Antrenörlerimiz, hakemlerimiz ve sporcularımızın uluslararası yayın ve literatürü yakından takip etmelerine katkıda bulunmak,  ülkemizde düzenlenecek eğitim ve seminerlerde yabancı eğitmenler ile iletişimlerini kolaylaştırmak, yurt dışı buz hokeyi eğitimlerine ve kuracakları ikili ilişkilere destek olması amacıyla yabancı dil bilgilerini ileri seviyelere çıkarmak için, nitelikli ve pratik yabancı dil eğitimi alacakları bir kurum  ile anlaşma imzaladık. Tüm Türkiye’de geçerli olacak bu anlaşma ile camiamız tüm üyeleri ve  çocukları,  buz hokeyi lisansını, kimliğini, belgesini ya da federasyonumuzdan alacakları bir yazıyı ilgili kuruma  göstererek   indirimli fiyatlarla kurs alabilecekler. Ayrıca  sporcu, antrenör veya hakemlerden beraber ya da ayrı ayrı oluşturulacak 15 kişilik gruplara eğitmenler tesislerimize bizzat gelerek sınıflarımızda amaca yönelik yabancı dil dersi verebilecek. Bu gruplara başvuru için duyurular ilerleyen günlerde yapılacak” dedi.

Bu anlaşmadan faydalanmak ve yabancı dil eğitimi almak isteyen Buz Hokeyi Camiası üyeleri ve  çocukları bulundukları şehirlerde Amerikan Kültür Derneği Dil Okuluna başvuru yapabilirler.

Konuyla ilgili bilgi almak için; 0312 417 22 66 (Rüya MERİÇ-Eğitim Danışmanı)