TBHF-ASP SK Minikler Buz Hokeyi Erzurum Kampı Başladı..

09.09.2017 13:35

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu ve Aile Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen, korunma ve bakım altında bulunan çocuklarımızın kurumsal ve toplumsal rehabilitasyon süreçlerine katkı sağlamak, profesyonel bir program içinde yetenek ve kabiliyetlerini ileri seviyelere taşıyabilmek ve spor bilinç düzeylerini geliştirmenin hedeflendiği proje kapsamında geçen yıl Ankara, Erzurum, Samsun, Bursa, Kocaeli ve İstanbul'da başlatılan 'buz hokeyi' eğitimleri ilk meyvesini verdi.

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu ve ASP Spor Kulübü işbirliği ile buz pisti bulunan şehirlerimizdeki devletimizin koruma ve bakımı altında bulunan çocuklarımızın katıldığı "Buz Devri Başlıyor" sloganıyla düzenlenen Buz Hokey Kampı Erzurum’da devam ediyor..

8-13 yaş grubunda buz hokeyi eğitimi alan 100 çocuğumuz Federasyonumuz tarafından görevlendirilen 12 milli takım antrenörünün koordinesinde kampa alındı. 5 Eylül 2017 tarihinde başlayan Kamp 12 Eylül 2017 tarihine kadar sürecek. 11 Eylül 2017 pazartesi saat 12.00'de  ise 'Buz Devri Başlıyor' sloganıyla Türkiye'nin ilk 'ASP Minikler Buz Hokeyi Şampiyonası' gerçekleştirilecek.