Dünya Kızlar Buz Hokeyi Günü için bu yıl İstanbul’dayız...

04.10.2017 13:58

Son yıllarda ülkemizin yükselen sporu Buz Hokeyinde, kız sporcularımız için Dünya Kızlar Buz Hokeyi Günü 8 ekim Pazar  günü tüm dünyada olduğu gibi  ülkemizde de çeşitli etkinlikler ile kutlanacak.

Dünya genelinde kadın hokeyinin gelişmesine katkıda bulunmak, ülkeden ülkeye yayılmasını sağlamak, hem spor, hem de eğlence için biraraya gelinmesinin amaçlandığı Dünya Kızlar Buz Hokeyi Günlerinde 6 kıta ve 42 ülkede 450’den fazla etkinliğin gerçekleşmesi bekleniyor.

Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF) bünyesinde organize edilen Dünya Kızlar Buz Hokeyi Gününde Buz Hokeyi sporunun tanıtıldığı organizasyona katılan yeni sporcu adaylarına buz hokeyi  hakkında bilgiler  ve hediyeler verilecek. Etkinlik, katılımcılara yeni bir arkadaş ortamına giriş yapma fırsatını sunacak,  çeşitli oyun ve aktiviteler ile eğlenceye dönüşecek.

Bu yıl yedincisi düzenlenecek etkinlikler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Silivrikapı buz Pistinde gerçekleştirilecek. 8 Ekim Pazar günü Saat 13.00-16.00 arasında düzenlenecek ve Milli Takım sporcularının da katılacağı, buz hokeyi eğitimi ve sürpriz hediyelerin verileceği etkinliklere başta küçük yaştaki kız çocuklarımız olmak üzere  tüm sporcu ve sporseverler davetlidir.