Buz Sporları Gelişimi İçin, Buz Pistleri Artık Her Yerde…

28.12.2017 11:59

Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Belediyelerimizin katkılarıyla buz hokeyi Türkiye’nin dört bir yanında faaliyetlerini arttırmaya devam ediyor.

Buz hokeyinin yükselişe geçtiği son yıllarda, sporseverlerin sporumuza talebi oldukça arttı. Sporun  gelişmesi ve sporcu sayısının artması için gerekli en önemli koşullardan biri olan “spor alanı ve tesisleri” konusunda Bakanlığımız ve Belediyelerin desteği ile son birkaç yılda büyük yol katedildi.

Ankara- Ümitköy’ de inşa edilen yeni spor kompleksi ve buz pisti yapım aşamasını tamamladı ve faaliyetlerine geçtiğimiz günlerde başladı. Buz Hokeyi Federasyonu Didi Süper Lig maçları ve A Milli-U20 Milli Takımlarımızın hazırlık kampları ile buz sporlarına ev sahipliği yaptı. Ancak bununla kalmadı; buz hokeyinin alanı gün geçtikçe genişlemeye, buz pistleri hız kesmeden tüm ülkeye yayılmaya devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı devam eden  6 olimpik ve 1 yarı olimpik buz pisti daha mevcut. Bursa’da, Tekirdağ’da, Samsun’da, Gebze’de büyük kısmı tamamlanmış dört olimpik tesisin yanı sıra Hatay’da yarı olimpik bir buz pisti yapıldı. Sivas ve Ankara’da da tamamlanmış, faaliyetlere hazır olan çok amaçlı iki adet olimpik tesis yapımı gerçekleştirildi. Bunların yanısıra İzmir ve İstanbul’dan sonra Belediyelerin desteğiyle Zeytinburnu’nda iki adet olimpik buz pisti, Kayseri, Bursa ve Mersin’de Yarı Olimpik Buz Pistleri inşaatları son sürat devam ediyor.