U18 Erkek Milli Takımı Şampiyona Röportajı...

31.01.2018 14:56

U18 erkek milli takım Baş Antrenörü Keith McAdams ile milli takımı ve şampiyona sürecini konuştuk...

U18 Erkek Milli Takımı ile günümüze kadar nasıl bir çalışma programı izlediniz ve nasıl bir yol katettiniz biraz anlatır mısınız?

Keith McAdams: U20 Milli Takımı’nda da U18 Milli Takımı’nda da hedefimiz hep sporcuların gelişimini izlemek ve sürekli daha iyiye götürmek oldu. U18 Milli takımında sporcuları sadece teknik yönden geliştirmek değil aynı zamanda yeme-içme alışkanlıkları ve uyku düzenleri üzerinden de yönlendirmelerle disipline etmeye çalıştık. Sporcuların Fitness gelişimi de bizim için çok önemli; hem vücut bütünlüğü ve sağlık açısından hem de antrenmanlarda ve maçlardaki dayanıklılıklarını arttırmak açısından. Bu “beslenme-spor-uyku” düzeninde uyumu yakalayan sporcularımızın kendilerine olan özgüvenleri de gözle görülür şekilde değişiyor.

Kamp süreci nasıl gidiyor? Verimli bir kamp süreci oluyor mu? Neler yapıyorsunuz?

Keith McAdams: Kamp sürecimiz disiplinli bir çalışma ortamı ve sabah-akşam antrenmanları ile geçiyor. Buz içi ve buz dışı antrenmanlarımızın yanında sporcularla video analiz antrenmanları ve gym antrenmanları da yapıyoruz.

Şampiyona hedefiniz nedir?

Keith McAdams: Tabiki altın madalyayı hedefliyoruz. Ancak benim ilk hedefim her zaman Türkiye’de iyi sporcular yetiştirmek. İyi bir sporcu; sporda kazandığı başarılardan ibaret değildir. İyi bir sporcu bir bütündür. Vücut sağlığıyla, beden sağlığıyla ve iyi bir insan olmasıyla. Dolayısıyla ben çalıştırdığım milli takımlarda her zaman sporculara bunu öğütlüyorum: “İyi insanlardan, iyi milli takımlar oluşur.”

18 yaş altı buz hokeyi erkek milli takımımıza başarılı bir kamp süreci diliyoruz...