Kadın Buz Hokeyi Milli Takımı Onlarla Birlikte Büyüyecek…

06.02.2018 22:04

IIHF Dünya 18 Yaş Altı Kadınlar Buz Hokeyi Şampiyonası sona erdi. Buz hokeyi U18 kadın milli takımımız, katıldıkları ilk Dünya Şampiyonası’nda zorlu rakiplerine karşı kıyasıya bir mücadele vererek ülkemizi en iyi şekilde temsil etti. Şampiyona sürecinde Meksika’da yaşayan vatandaşlarımızın yanı sıra, T.C. Meksika Büyükelçisi Sayın Timur Söylemez de maçları izlemeye gelerek genç sporcularımıza destek verdi.

Kadın Milli Takımlar Sportif Direktörü Niyazi Çağrı Karabulut, klasmanında ilk milli takım olmasına rağmen sporcularımızın tecrübeli rakipleri karşısında son derece iyi bir mücadele sergilediğini ve tüm turnuvanın takdirini topladığını söyledi ve amaçlarının burada tecrübe kazanarak yetişen sporcuları Kadın A Milli Takım için hazırlamak olduğunu ekledi.

U18 Kadın Milli Takım Baş Antrenörü Olcay Lökbaş ise: "U18 kadın milli takımı olarak ilk kez katıldığımız dünya şampiyonasını (Div IB Q) çok önemli tecrübeler kazanarak sonlandırdık. İlk kez katıldığımızı öğrenen tüm ülkelerin takdirini toplamanın verdiği mutluluk, turnuva boyunca kızlarımızın gösterdiği savaşçı ruhun ve mücadelenin karşılığıydı. Her bir sporcunun ilk kez giydiği bu milli forma kızlarımızın tecrübe kazanmasını sağlarken, önümüzdeki yıllarda gelecek başarının ciddi bir göstergesi oldu. Dünyanın en güçlü, en savaşçı, en özel takımıyla çalıştım, turnuva boyunca milli formanın ağırlığını daha iyi anlayan sporcularımızla beraber daha cok çalışıp daha iyi yerlere geleceğimize eminim." dedi.