Çayyolu’nda Buz Hokeyi Kadın Milli Takımı Rüzgarı Esti…

15.02.2018 21:26

Buz Hokeyi Kadın Milli Takımımız Ankara Çayyolu GHSİM Buz Pisti’nde 11 Şubat Pazar günü başlayan hazırlık kampını bugün tamamladı.

Milli takım, hazırlık kampı süresince sabah ve akşam antrenmanlarını kapsayacak şekilde günde dört saat buz içi antrenmanın yanında günde bir saat de salon çalışması gerçekleştirdi. Milli takımımıza ayrıca “buz hokeyine yönelik hedef testi” uygulaması da yapıldı. Sporculara buz içinde mekik kayması yaptırılarak gerçekleştirilen uygulama ile buz içi ve buz dışı kondüsyonları geliştirilirken; hedef belirlenerek yapılan “isabetli şut çalışması” ile de sporcuların teknik pratikleri desteklendi. Yapılan tüm bu çalışmalarla takımın Şampiyona öncesi gelişim ve hazırlık süreci ölçülmüş oldu.

Hazırlık kampının ilk ayağını tamamlayan millilerimiz, 5 Mart’a kadar iki haftalık bir ara sürecine giriyor. Ancak bu süreçte de sporcularımızın performansının devamlılığını sağlamak amacıyla sporcu takip sistemi uygulanacak.

Kadın Milli Takım Baş Antrenörü Çağrı Karabulut şampiyonaya dair hedeflerini şöyle açıkladı: “Bu görevde dördüncü sezonumuzdayız. Sporcular ve antrenörler olarak birbirimizi çok iyi tanıdık. Ayrıca takımımız bu 4 yıllık süreçte gittikçe daha genç ve dinamik bir hal aldı. Bu yıl kurulan U18 Kadın Milli Takımdan 3 sporcumuz da Kadın Milli Takımımıza katılmış bulunmakta. Div.2 kategorisinde 3 yıldır tutunan bir milli takım olarak bu seneki hedefimiz bronz madalya ile ülkemize dönmek.”