Kocaeli GHSİM S.K. Buz Hokeyi Projelerine Devam Ediyor...

19.02.2018 10:23

Geçtiğimiz aylarda Kocaeli GHSİM Spor Kulübü’nün Kocaeli’nde gerçekleştirdiği “sporcu tarama” ve “buz hokeyi eğitimi” programları ile bölgede bulunan ilkokul öğrencilerini buz hokeyi ile tanıştırma projesinden bahsetmiştik. Proje kapsamında otobüslerle okullarından alınan öğrenciler buz pistlerine götürülerek burada buzda kayma eğitimleri almış, yetenekli olan öğrenciler seçilerek buz hokeyine yönlendirilmişti. Proje sayesinde geçtiğimiz bir buçuk ayda tesise yaklaşık 1000 öğrenci geldi.

Projelerine devam eden kulübün uygulamakta olduğu bir diğer proje ise Kartepe Kültür Müdürlüğü ile Kartepe Bilgi evleri'ndeki öğrencilere eğitim vererek buz hokeyini tanıtmak...Bu iki proje kapsamında çocuklar hem buzla tanışarak onu deneyimlemiş, hem de teorik bilgi alarak buz hokeyini öğrenmiş oluyor. Gelecek dönemde ilkokullardan üniversitelere kadar buz hokeyini tanıtma ve yaymayı planlayan kulübün hedefi Haziran ayına kadar 7000 öğrenciyi sporcu taramasından geçirmek…

Kocaeli GHSİM S.K. antrenörü ve eski buz hokeyi milli takım kalecisi Eray Atalı’dan projelerini dinledik: “Tesisimiz 8 ay gibi bir süre kapalı kaldı ve bu açığı kapatmak için şuan mevcut olan Minik, Yıldız, Genç ve A takımlarımızdaki her bir sporcumuz haftada yaklaşık olarak 15 saat antrenman alIyor. Bu da buz hokeyi sporunun gelişimi için gerçekten yeterli düzeyde. Bunların yanı sıra yeni sporcular kazanma konusundaki çalışmalarımız daha önce bahsettiğimiz “her sınıfta bir buz hokeyci” projemizle tüm hızıyla devam ederken, güzel geri dönüşler aldık. Okullarda tanıtım çalışmalarımız da devam ediyor.  Bunun yanı sıra Kartepe Belediyesi ile Kartepe Bilgi Evleri’ndeki 1000 öğrencinin buz sporları ile tanışması planımız ve buradan da bir yetenek grubu oluşturma çabamız var. Ümit ediyoruz ki ilerleyen zamanlarda Kartepe Belediyesi de buz hokeyi branşında yer alsın. Bunların haricinde buz hokeyine sadece sporcu kazandırma anlamında değil, seyirci kitlesi oluşturmak açısından da çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde 100 kişilik bir izci grubumuza buz eğitimi vererek buz hokeyi maçlarına davet ettik. Bahsettiğimiz “izleyici potansiyeli”ni arttırmak adına yakın zamanda üniversite öğrencilerinin buz sporları ile tanışmasını sağlayacağız. Ayrıca bu hafta sporcularımıza, “buz hokeyine özgü teknik İngilizce ve temel İngilizce eğitimlerimiz” ücretsiz olarak başlayacak. Performans grubumuzda bulunan genç takım sporcularımıza yönelik “patlayıcı kuvvet, dikey sıçrama ve bacak kuvveti test” uygulama çalışmalarımız da bu hafta uygulanmış olacak . Bunların hepsini şimdi bir de Gebze için yapmak istiyorum. Bu organizasyonların hepsinde aynı zamanda bir de antrenör yetiştiriyoruz. Tüm çalışmalarda Elif Beyza Özdemir ve Meryem Betül Kahraman hem sporculuk hem de antrenörlük yaparak emek veriyorlar. Tüm bu çalışma hevesimize destek olan İl Spor Müdürümüz Muzaffer Çintimar’a ve Şube Müdürümüz Engin Yaşar’a destekleri için teşekkür ederim.”