2017-18 Sezonu Buz Hokeyi Kadınlar Ligi Sona Erdi…

27.02.2018 15:09

18 Kasım 2017 tarihinde başlayan Kadınlar Ligi müsabakaları geçtiğimiz hafta sonu sona erdi. Takımlarımızın kıyasıya mücadele vererek izleyenlere heyecan dolu bir sezon yaşattığı kadınlar liginin son maçıyla birlikte Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Kadınlar Ligi birincisi Buz Korsanları Spor Kulübü olurken ikincilik Narman Spor Kulübü’nün, üçüncülükse Ankara Üniversitesi Spor Kulübü’nün oldu.

Oldukça genç bir yaş ortalamasına sahip Kadınlar Ligimizde; sporcularımız lig boyunca İstanbul, Erzurum ve Ankara’da kıyasıya mücadele etti. Kadınlar Ligi Yarı Final müsabakaları İstanbul ve Erzurum’da oynanırken; 3.lük serisi Ankara’da ve Final serisi İstanbul’da oynandı.

“Sezonun En İyi Oyuncusu”  ve “ En fazla gol atan Sporcusu” kategorilerinde Narman Spor Kulübü’nden “Karyna Shyptsitkaya” olurken; ikinci  Buz Korsanları Spor Kulübü’nden “Tatiana Shibanova” oldu. Kadınlar Ligi en iyi oyuncusu sıralamasında 3 numarada ise Narman Spor Kulübü oyuncusu “Betül Tayğar” geliyor.

“Asist” kategorisinde ise 1. “Karyna Shyptistkaya” olurken; 2. “İlkim Dilan Uygun”, 3. “Tatiana Shibanova” oldu.

Kadınlar Ligi boyunca mücadele eden takımlarımızdan final müsabakasında karşılaşan Buz Korsanları S.K. ve Narman S.K. için İstanbul’da; Üçüncülük müsabakasında karşılaşan Ankara Üniversitesi S.K. ve Genç Ankaralılar S.K. içinse Ankara’da ödül törenleri düzenlendi. Ankara Ümitköy GHSİM Buz Pisti’nde gerçekleşen ödül törenine Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay katılırken, İstanbul Silivrikapı Buz Pisti’nde yapılan ödül törenine Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Asbaşkanı Halit Albayrak katıldı.

2017-2018 TBHF Kadınlar Ligi en iyileri:                                                   

2017-2018 Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu En İyi Defans Oyuncusu: #19 İlkim Dilan Uygun- Buz Korsanları S.K.

2017-2018 Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu En İyi Kaleci: #39 Vlada Ovcharova- Buz Korsanları S.K.

2017-2018 Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu En İyi Forvet Oyuncusu: #17 Karyna Shyptsitkaya- Narman S.K.

İzleyenlere keyifli ve heyecan dolu bir sezon yaşatan Kadınlar Ligi geçtiğimiz hafta sonra ererken, TBHF olarak tüm kulüplerimizdeki her bir sporcumuzu takdire layık performanslarından dolayı tebrik ediyoruz.