Didi Buz Hokeyi Süper Ligi Tamamlandı...

04.03.2018 22:48

8 takımın mücadele ettiği 2017/2018 Didi Erkekler Buz Hokeyi Süper Ligi final serisi bugün İstanbul ve Erzurum’da oynandı. İstanbul’da bugün oynanan final serisinin son müsabakasının ardından Zeytinburnu Belediyesi Spor Kulübü, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nü 10-2 mağlup ederek Didi Süper Lig 2017-2018 sezonunun şampiyonu olurken; Erzurum Büyükşehir Belediyesi  2. oldu.

3.lük mücadelesinin son müsabakasında ise Narman Spor Kulübü ile Buz Korsanları Spor Kulübü Erzurum’da karşılaştı. Narman Spor 22-4’lük galibiyeti ile Didi Buz Hokeyi Süper Liginde bu sezonun 3.sü olurken, Buz Korsanları Spor Kulübü ligin 4.sü oldu.

Didi Süper Ligi boyunca mücadele eden takımlarımızdan final müsabakasında karşılaşan Zeytinburnu B.B.S.K. ve Erzurum B.B.G.S.K için İstanbul’da; Üçüncülük müsabakasında karşılaşan Narman S.K. ve Buz Korsanları S.K. içinse Erzurum’da ödül törenleri düzenlendi. İstanbul Silivrikapı Buz Pisti’nde gerçekleşen törene Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın katıldı. Zeytinburnu Belediyesi Spor Kulübü Şampiyonluk kupasını Murat Aydın ve TBHF Başkanı Halit Albayrak'tan aldı. 2.lik kupasını ise Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, TBHF Başkan Yardımcısı Metin Kaptanoğlu’ndan aldı. Oyunculara madalyaları TBHF Yönetim Kurulu üyeleri Selami Keskin, Kadir Güner, İrfan Kurudirek, Emrah Serdar ve Serap Uncular takdim etti. Erzurum’da yapılan 3.lük müsabakası sonrası ise Narman Spor Kulübü 3.lük kupasını Hüseyin Yavuz’dan aldı.

2017-2018 TBHF Didi Süper Ligi’nin en iyileri:

2017-2018 Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu En İyi Defans Oyuncusu Ivan Khonchev– Narman S.K

2017-2018 Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu En İyi Kaleci: Muhammed Karagül- Erzurum B.G.S.K.

2017-2018 Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu En İyi Forvet Oyuncusu: Vladislav Lomakin- Zeytinburnu B.G.S.K.

2017/2018 DİDİ BUZ HOKEYİ SÜPER LİG İSTATİSTİKLERİ:

ASİST:

1-Iurii Lomakin

2- Vladislav Lomakin

3- Vladimir Malinovskii

4-Serkan Gümüş

5- Ivan Khonchev

GOL:

1-Vladislav Lomakin

2-Konstantin Kuchkin

3-Iurii Lomakin

4-Vladimir Malinovskii

5-Ferhat Bakal

Dolu dizgin ve heyecan dolu geçen bir sezonu geride bırakırken katılan tüm kulüplerimize teşekkür ediyor, sporcularımızı gösterdikleri performanstan dolayı tebrik ediyoruz.