23 Nisan Coşkusu İstanbul'da

23.04.2018 18:37

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkusu İstanbul'da

Türkiye, Bulgaristan, Sırbistan, Ukrayna ve Bosna Hersek'ten toplam 22 takımın katılımıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Buz Hokeyi Federayonu işbirliği ile İstanbul'da bu yıl ikincisi organize edilen 23 Nisan Uluslararası Buz Hokeyi Kupası ödül töreni büyük bir coşku ile yapıldı.

Yaklaşık 350 sporcunun 70 maç oynadığı organizasyonun ödül töreninde her katılımcıya madalya verildi. Ödül töreninin sonuna doğru tribünlerden sporculara atılan oyuncak maskotlar ise katılımcılar için hoş bir sürpriz oldu.

Organizasyon ile ilgili Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Halit Albayrak: "Bu yaş kategorisindeki çocuklarımızın maç tecrübesine ihtiyaçları var. Henüz 10 yaşına gelmeden çocuklarımıza bu tecrübeyi kazandırmak istiyoruz. Bu yıl ikincisini organize ettiğimiz 23 Nisan Uluslararası Buz Hokeyi Kupasına ilgi müthişti. Çocuklarımız akranlarıyla kupa veya madalya hırsı olmadan mücadele etti, aynı zamanda antrenörlerimiz için Gelişim ve Altyapı semineri düzenledik bu organizasyonların sayısını artırmak istiyoruz. .Tüm katılımcılara ve organizasyona ev sahipliği yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne çok teşekkür ediyorum." dedi.