Asrın Güreşçisi Buz Hokeyine "Merhaba" Dedi

17.12.2018 19:08

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Asrın Güreşçisi Hamza Yerlikaya Ankara Üniversitesi Kadın Buz Hokeyi takımının daveti üzerine Ankara'daki Antrenmana katıldı. Yerlikaya'ya Federasyon Başkanımız Halit Albayrak eşlik etti. 

Çantamı hazırlıyorum Panterler ! 🎒

Kask, omuzluk, dizlik, dirseklik, eldiven, şort, kuki, pak ve sopa... Ay yıldızlı formamı da giyip yarınki antrenmanınıza geliyorum. 😎🏒@ankarapanthers #buzhokeyi #icehockey https://t.co/TMKFNmIIMN

— Hamza Yerlikaya (@hamzayerlikaya) 16 Aralık 2018

 

Buz üzerinde keyifli anlar yaşayan Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya "Biz spor ülkesiyiz. Her sporun yapılabilir olduğunu göstermek istiyoruz. Buz hokeyi zor bir spor ancak bu branşta başarılı olabilmek harika bir duygu" ifadelerine yer verdi.

 

Sporun bütün branşlarında yaşanılan heyecan ve zorlukları yerinde görmek adına bu sefer de buzun üstüne çıktık. 😎🏒#IceHockey@ankarapanthers Kadın #BuzHokeyi Takımı'nın daveti üzerine gittiğimiz BELPA Tesisleri'nde, sporcu kardeşlerimin keyif dolu antrenmanlarına katıldık. pic.twitter.com/e1zuFpgVMa

— Hamza Yerlikaya (@hamzayerlikaya) 17 Aralık 2018

Federasyon başkanımız Halit Albayrak ise "Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Hamza Yerlikaya'yı ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Elbirliği ile bu sporu çok daha iyi yerlere taşıyacağız." dedi. 

 

Asrın Güreşçisi Asrın Buz Hokeycisi olma yolunda 💪 🏒@hamzayerlikaya pic.twitter.com/9fWvJE9jsi

— Halit Albayrak (@halitalbayraktr) 17 Aralık 2018