Şampiyon Korsanlar

26.02.2019 23:22

2018/2019 Türkiye Buz Hokeyi Kadınlar Ligi muhteşem bir final maçı ile sona erdi.

Buz Adam GSK ve Buz Korsanları SK arasında oynana final serisinin son karşılaşması nefes kesen anlara sahne oldu. Normal süresi 1-1 tamamlanan karşılaşma uzatmalara gitti ve kazanan taraf uzatmalarda bulduğu altın golle Buz Korsanları SK oldu.

Buz Adam GSK ilk periyotta Tatiana Shibanova 'nın golüyle 1-0 öne geçti. Buz Korsanları SK oyuncusu Alara Lökbaş 'ın kaydettiği gol ile eşitlik sağlandı. Kalan iki periyotta da eşitlik bozulmayınca maç uzatmalara gitti.

İzleyenlerin nefeslerini tuttuğu uzatma devresinde Buz Korsanları SK takımından Dilara Lökbaş kaydettiği altın golle takımına şampiyonluk kupasını getiren oyuncu oldu.

Madalya Seremonisine Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu adına Başkan Yardımcısı Sami Ünlü, Yönetim Kurulu Üyeleri Serap Uncular ve Kadir Güner ve İstanbul Temsilcisi Fatih Er katıldı. 

2018/2019 Türkiye Buz Hokeyi Kadınlar Ligi'nin katılımcı kulüp oylarıyla belirlenen "En Değerli Oyuncuları" ödüllendirildi.

En Değerli Kaleci: Anna Vinogradava (BUZ KORSANLARI SK)
En Değerli Defans: Seda Demir (BUZ ADAM GSK)
En Değerli Forvet: Betül Tayğar (BUZ ADAM GSK)

2018/2019 Türkiye Buz Hokeyi Kadınlar Ligi'nin "Takımın En Değerli Oyuncuları" ödüllendirildi.

1. Buz Korsanları SK (Dilara Lökbaş)
2. Buz Adam GSK (Seda Demir)

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Halit Albayrak yaptığı açıklamada: "Kazananın son saniyeye kadar belli olmadığı bir ligin sonunda müthiş bir final serisi izledik. Bu kalitede bir sezon geçirmemize vesile olan tüm kulüplerimize şükran borçluyuz. Temennimiz kazananın Türk Buz Hokeyi olması yönündeydi. Bugün final sonrasında bunu başardığımıza inanıyorum. Altın madalya kazanan Buz Korsanları SK teknik ekibini ve oyuncularını tebrik ediyorum, büyük finale yaraşır bir şekilde mücadele eden Buz Adam GSK ekibine ve oyuncularına da teşekkür ediyorum." dedi.