Genç Erkekler Buz Hokeyi Milli Takımımızdan Anlamlı Mesaj

28.03.2019 10:47

Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen U-18 Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası 3. Klasman A Grubunda yer alan Milli Takımımız Yeni Zelanda karşılaşması öncesi tüm dünyaya #HelloBrother (Merhaba Kardeşim) mesajı verdi.

Yeni Zelanda'da vuku bulan hain terör saldırısında hayatını kaybeden Davud Nabi'nin son sözlerinin yazılı olduğu pankart ile karşılaşmaya çıkan Türk ekibi Yeni Zelanda Milli Takımı ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Federasyon Başkanımız Halit Albayrak yaptığı açıklamada: "Yaşanan bu terör saldırısı bizi de çok derinden etkiledi. Burada yoğun hisler yaşıyoruz. Yardımcı Antrenörümüz Cengiz Akyıldız yıllarca saldırının yapıldığı şehirde yaşamış, buz hokeyi oynamış birisi. Saldırıdan yaralı olarak kurtulan Mustafa Boztaş Yeni Zelanda'da yapılan buz hokeyi maçlarımızın hepsine katılan ve destekleyen bir kardeşimiz. Bugün Yeni Zelanda kafilesi ile birlikte çok önemli bir mesaj veriyoruz. Sporcularımıza, antrenörlerimize, Yeni Zelanda kafilesine, organizasyon komitesine ve Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Terörün ve ırkçılığın karşısında dimdik duracağız." dedi.

Milli Takımımız karşılaşmadan 3-2 galip ayrılarak yoluna kayıpsız devam etti.