Genç Kadınlar Ligi Şampiyonu GASK

02.05.2019 13:06

2018/2019 Genç Kadınlar Buz Hokeyi Ligi hafta sonu oynanan müsabakalar ile tamamlandı.

Genç Ankaralılar Spor Kulübü, Buz Korsanları Spor Kulübü, Buz Adamlar Spor Kulübü, Narman Spor Kulübü ve Kayseri Spor AŞ’nin katıldığı ligi Genç Ankaralılar Spor Kulübü Şampiyon olarak tamamladı.

Sıralama ise şöyle:

  1. Genç Ankaralılar Spor Kulübü
  2. Buz Adam GSK
  3. Buz Korsanları SK
  4. Narmanspor
  5. Kayseri Spor AŞ

Ligin en değerli oyuncuları ödüllendirildi.

En Değerli Kaleci: Tacinur Sıla AYDOĞAN (Narmanspor)
En Değerli Defans: Ebrar Bilge OĞUZ (GASK)
En Değerli Forvet: Ayşe KOÇAK (GASK)

Takımların da en değerli oyuncuları ödüllendirildi.

GASK: Alara Breanne Cardwell

Buz Korsanları: Melisa Figenli
Buz Adam GSK: Sidre Özer
Narmanspor: Şeyda Zoroğlu

Ankara’da düzenlenen ödül törenine Narman Belediye Başkanı Burhanettin Eser, Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkan Yardımcısı Burkay Altuntaş, Yönetim Kurulu Üyesi Turan Kaya ve kulüp temsilcileri katıldı.

TBHF Başkanı Halit Albayrak yaptığı açıklamada “Genç Kadınlar ligimizi tamamlamış bulunuyoruz, öncelikle bu kategoride katılım gösteren kulüplerimizi tebrik etmek istiyorum. Genç Kadınlar kategorisi çok yeni bir kategori. Giderek büyüyor olması ise mutluluk verici. İnşallah önümüzdeki dönemlerde hem katılımcı sayımızı hem de sporcu sayımızı artırarak uluslararası platformlarda büyük başarıları kovalayacağız. Bu vesile ile şampiyon kulübümüz GASK’ı oyuncu ve teknik ekibini, dereceye giren tüm sporcu, antrenör ve idarecileri, tebrik ediyor, ligimizde görev yapan hakem arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.” Dedi.