Koronavirüs Önlemleri Hk.

13.03.2020 14:53

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin dün akşam yapılan toplantıda alınan kararlar ve Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yaptığı açıklamalar doğrultusunda;sporcuların, antrenörlerin, yetkililerin ve taraftarların sağlığı ile güvenliğini korumak adına Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu (TBHF) tarafından organize edilen liglerdeki müsabakaların (Erkekler 1. Lig, Genç Erkekler Ligi, Genç Kadınlar Ligi, Minik ve Yıldız Ligleri ile 23 Nisan Kupası) 13 Mart 2020 Cuma gününden itibaren ikinci bir duyuruya kadar ertelenmesi kararlaştırılmıştır.

Yine 19-25 Nisan 2020 tarihleri arasında Lüksemburg'da organize edilecek 2020 IIHF Buz Hokeyi Erkekler Dünya Şampiyonası 3. Klasman A Grubu müsabakalarına Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Korona Virüs ile mücadelesi kapsamında Milli takımımızın katılımı iptal edilmiştir. 

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu, koronavirüs salgınından doğan mevcut durumu göz önünde bulundurarak; 14 Mart 2020 Cumartesi günü oynatılacak Intercity Süper Lig final ve üçüncülük müsabakaları için ise aşağıdaki önlemleri almıştır: 

  • Karşılaşmaların sonrasında yapılan seremoniler gerçekleştirilecek ancak el sıkışma olmayacak.
  • Soyunma odalarına oyuncular ve takım yetkililerinin dışında kimsenin girmesine müsaade edilmeyecek.
  • Hakem masaları ve takım bankları dezenfekte edilecek ve bu alanlarda sıvı el temizleyiciler bulundurulacak.
  • Müsabakalarda minimum sayıda personel görevlendirilecek. ​

TBHF gelişen şartları yakından gözlemlemeye devam edecektir.  

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.