Müsabakalar Öncesi Covid-19 Testi Uygulaması

02.11.2020 13:45

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tavsiyeleri doğrultusunda sporcularımızın, antrenörlerimizin ve hakemlerimizin sağlığı göz önünde bulundurularak müsabakalardan önce müsabakada yer alacak ve buz pistine giriş sağlayacak bütün Federasyon mensuplarına Federasyon tarafından bildirilen yer, tarih ve saatte ücretsiz COVID-19 PCR testi yapılacaktır.

Kulüplerin maddi yükümlülüğü kulübe ait olmak üzere müsabakasının bulunduğu hafta en erken Çarşamba günü COVID-19 PCR testi yaptırıp sonuçları Perşembe günü mesai saati bitimine kadar Federasyona bildirmek ya da TBHF tarafından yapılan testi ve sonuçlarını kabul etmek yönünde tercih hakları bulunmaktadır.

            Kulüplerin resmi mail adreslerine istenen bilgi ve belgeler, testin yapılacağı yer, tarih ve saat ayrıca bildirilecektir. Gönderilen maile 3 Kasım 2020 Salı günü mesai saati bitimine dek dönüş yapılması gerekmektedir.

            Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Pandemi Komisyonu tarafından belirlenen Faz-1 Faz-2 Faz-3 tavsiyelerine ve Federasyon tarafından alınan kararlara kulüpler, sporcular, antrenörler, hakemler, müsabaka görevlileri, il temsilcileri ve görevli diğer kişiler uymakla yükümlüdür. Belirtilen yükümlülüklere aykırı eylemlerde bulunan kişi ve/veya kişiler bu eylemleri sebebi ile doğacak zararlardan sorumludur.    

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.