Okuldan Sahaya Projesi

11.08.2021 15:23

Değerli Buz Hokeyi Ailesi,

Gençlik ve Spor Bakanlığı, üniversiteler ve spor federasyonları işbirliği ile 2021-2022 eğitim ve öğretim yılından itibaren başlamak üzere ‘Okuldan Sahaya’ ismiyle bir proje başlatılmıştır.

‘Buz hokeyi' branşı için Erzurum Atatürk Üniversitesi Üniversitesi pilot olarak belirlenen üniversite olup, spor bilimleri fakültesi antrenör eğitimi bölümüne giriş sınavında ilgili spor dalında, spor özgeçmişi olan öğrenci adaylarına ilgili bölümün genel kontenjanı içerisinden öncelik / özel kontenjan belirlenmiştir.

Yapılan çalışma ile pilot olarak seçilen üniversite, gelişme ve istihdam potansiyeli göz önüne alınarak belirlenen branşlarda spor Bilimleri fakültesi antrenörlük eğitimi bölümüne öğrenci kabul ederken spor geçmişine göre ihtiyaç duyulan branşta öncelik ya da genel kontenjan içerisinden özel kontenjan açacaktır.

Sporcu öğrenci adayları, ilgili üniversitenin sınav süreçlerinden sorumlu olup, pilot belirlenen branştan spor özgeçmişini beyan ettikleri takdirde avantaj sağlanacak olup ayrıntılı bilgiye üniversitelerin web sitelerinden ulaşabileceğinizi hatırlatırız.

Tüm sporcularımıza önemle duyurulur.