Spor Kulübü Antrenör Yardımı Başvuru Duyurusu

27.08.2021 20:45

Kulüplerimizden gelen talepler ve başvurular doğrultusunda, yayınlanan Spor Kulübü Antrenör Yardımı Yönergesi maddeleri ile ilgili açıklamalar aşağıdaki şekildedir. Bu açıklamalar doğrultusunda Spor Kulübü Antrenör Yardımı başvuru tarihi, 10 Eylül 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar uzatılmıştır. 

Maddeler ile ilgili açıklamalar:
6.6. IIHF Dünya Şampiyonası Top ülkelerinde En Üst Lig, 1. Lig, 2. Lig’ den herhangi birinde antrenörlük yapmış olmak veya 1A-1B ülkelerinde En Üst Lig veya 1. ligde antrenörlük yapmış olmak (madde 6.7. özelliklerini taşıyan antrenörlerde bu şart aranmayacaktır).
İlgili 6.6. maddesinde belirtilen antrenörün görev yaptığı Ligler; görev yaptığı sezonda IIHF Dünya Şampiyonası Büyükler (Erkek-Kadın) kategorilerinin Top, 1A, 1B gruplarında yer alan ülkelerin Büyükler Liglerinde geçerli olup, U20 veya U18 Ligleri için sadece ülkelerin en üst liglerinde görev yapmış olması gerekmektedir.

6.7. IIHF Dünya Şampiyonası Top, 1A, 1B gruplarında yer almış ülkelerin A-Milli takımlarında sporculuk yapmış olmak veya bu ülkelerin Milli Takımlarında antrenör olarak görev yapmış olmak (madde 6.6. özelliklerini taşıyan kişilerde bu şart aranmayacaktır).
İlgili 6.7. maddesinde belirtilen A-Milli takım sporcusu olduğu sezon IIHF Dünya Şampiyonası Top, 1A, 1B gruplarında oynamış olması veya Milli Takımlarda IIHF Dünya Şampiyonası tüm kategorilerinin Top, 1A, 1B gruplarının herhangi birisinde antrenör olarak görev yapmış olması gerekmektedir.